Aktualności

Okolicznościowy Medal

medal wiezowy-mPowrót wieży ratuszowej do Rynku upamiętni specjalny okolicznościowy medal, przygotowany i wyemitowany przez firmę ARIKI Halina Pinkiewicz ze Świdnicy.
Na awersie medalu znajduje się stworzony na podstawie zdjęcia kunsztowny wizerunek Rynku z odbudowaną wieżą oraz napis „nowa wieża ratuszowa; Świdnica”, na rewersie uwieczniony został herb Świdnicy i rok – 2012.

Czytaj więcej...

V Rajd Książęcy

drezno mLokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na kolejny Rajd Książęcy. To już piąta edycja rajdu, tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na eksplorację Drezna, gdzie będą mogli podziwiać cudowne budowle renesansowe, barokowe i klasycystyczne.

Czytaj więcej...

IV Rajd Książęcy - ruszyły zapisy

IVrajd ksiazecy1Już po raz czwarty Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na pieszą wędrówkę. Dodatkowo do zaproszenia na wędrówkę dołącza się Świdnicki Ośrodek Kultury, który wraz z LOT organizuje IV Rajd Książęcy. Tym razem IV Rajd Książęcy odbędzie się w dniu 20 października na terenie Błędnych Skał.

Czytaj więcej...

Punkty GOT za III Rajd Książęcy

książeczka gotTrasa III Rajdu Książęcego, okazała się bardzo ambitna, uczestnicy pokonali w przybliżeniu około 25 km trasy, co można było poczuć na drugi dzień w nogach. Po tak długiej i męczącej trasie na twarzach uczestników rysowały się uśmiech oraz duma, spowodowana przejściem i ukończeniem rajdu.

Czytaj więcej...

Relacja z Rajdu o Kropelce

rajd o kropelce1 Kierowcy w wyśmienitych nastrojach rywalizowali o nagrodę Grand Prix II Regionalnego Rajdu o Kropelce. Imprezę z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych. 44 załogi przejechały drogami czterech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego, walcząc o tytuł Grand Prix sobotniego rajdu. To znacznie więcej niż w roku ubiegłym. Kolejna próba pobicia rekordu już za rok.

Czytaj więcej...

ODLICZANIE

Dni Żarowa 2018

25.05.2018

Rekonstrukcja

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10